Întrebare recomandată | VibeTrix a întrebat:

Care este cea mai bună cameră video? Eu vreau să fac vlogging. Și încă ceva. Ce program de editare este cel mai bun? Repede, va rog+funda :*

Răspuns Câştigător
| xSoaked a răspuns:

Exista multe tipuri de camere video... Nikon D40 si alte aparate imense cu obiectiv macro sunt bune pentru fotografie in natura, nu are sens sa cheltui o avere pe o camera pe care nu o folosesti pentru ce a fost ea facuta. Asa ca uite aici cateva sugestii (uita-te la alea mai compacte):
http://www.omnicoreagency.com/best-vlogging-camera-2015/

Poti gasi camere similare de la firmele respective aici (preturi bune)
http://www.emag.ro/search/aparate%20foto
Tu ai cerut camera video, dar astea sunt pentru filmari mai profesioniste decat vlogging si au preturi mai mari, dar in caz ca vrei sa vezi: http://www.emag.ro/search/camere%20video totusi si aparatele foto de mai sus filmeaza in HD, deci nu e problema.

Cat despre programe, daca ai macbook sau imac foloseste iMovie, e foarte simplu si eficient. Daca nu, Final Cut Pro si Sony Vegas.
Succes!

6 răspunsuri:
| AlexIonut00 a răspuns:

Camera Nikon D40
Iar program VideoPad, SonyVegas sau moviemaker (pentru incepatori)
Funda?

| Danzell a răspuns:

Cea mai buna camera video e aia care ti-o permiti

| untu a răspuns:

Depinde de calitatea rezolutiilor video in pixeli obtinand cea mai buna imagine video!

| Xpressurself a răspuns:

Vlogging or chaturbate like? mmm
sa-mi dai si mie link-ul te rog.

| VibeTrix explică (pentru Xpressurself):

Nu.

| Xpressurself a răspuns (pentru VibeTrix):

Baaa