| daceparereaveti a întrebat:

Care este cea mai buna placa video acceptata pe aceasta placa de baza:
ASRock FM2A58M-Vg3+R2.0, avand o sursa de 500W.
:*

Răspuns Câştigător
| Ironwin a răspuns:

Daca sursa este certificata macar pe bronz iti merg placile video care se invart pe la 1500 de lei, cel mai bine ne spui bugetul si ce componente mai ai.

1 răspuns:
| snzpaul a răspuns:

Nu contează doar placa de bază, contează și celălalte componente principale: procesorul, hardul, memoria RAM, iar desigur, pentru ceea ce vrei să o folosești. Dacă vrei pentru uz casnic, nu ar trebui să depășească 150-200 de lei placa respectivă, dacă vrei pentru gaming, deja prețurile se dublează, cel puțin!