| Edy_9245 a întrebat:

Ce placa video de gaming ar merge pe aceasta placa de baza?

ASROCK FM2A58M-VG3+
AMD A8-6660k procesorul 4.20 ghz

5 răspunsuri:
| dfeel a răspuns:

Din moment ce ai un slit PCI-Express iti merge cam orice placa.
Depinde de cat esti dispus sa investesti si de sursa pe care o ai pentru ca anumite placi au cerinte de putere destul de mari.
De asemenea, chiar daca va merge, o placa gen 1080 nu isi va atinge potentialul maxim pe configuratia ta.

| Edy_9245 explică (pentru dfeel):

Sursa este de 500W ce placa as putea sa iau pana in 10-12 milioane?

| dfeel a răspuns (pentru Edy_9245):

Un geforce 1060 cred ca s-ar incadra

| Edy_9245 explică (pentru dfeel):

Pai crezi? Nh vreau sa dau banii degeaba. Vreau sa stiu exact o placa sigura. rx 560 ar merge?

| dfeel a răspuns (pentru Edy_9245):

Deci ca sa fie clar: orice placa merge daca sursa are conectorii necesari pentru alimentarea suplimentara.
Eu ma refeream la buget cand spuneam "cred ca s-ar incadra".