| Rankup a întrebat:

Care linux merge cel mai bine pentru jocuri? Ma refer ca ruleaza cel mai bine jocurile?

12 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Windows 10.

| Rankup explică (pentru Eduard619):

...ala nu e linux

| TudorFox a răspuns (pentru Rankup):

Poti incerca kali linux

| IIIshaneIII a răspuns:

Orice linux, care are masina virtuala si in masina respectiva windows7 si piese super puternice la pc

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt extrem extrem de puține jocuri care merg pe linux... Asa ca nu putem discuta de linux și jocuri în aceeași propoziție. Vrei jocuri... Windows

| Rankup explică:

Se vede ca nai folosit niciodata Linux, pe Linux poti instala steam si toate jocurile pentru pc foarte repede

| NLS a răspuns (pentru Rankup):

Din câte știu eu, când te uiți pe steam, fiecare joc are în dreapta înșirate platformele pentru care e făcut. Si tipul de dispozitiv VR.
Din ce mi am cumpărat eu, plus toate cele pe care le am în wishlist, cam 30% au suport Linux.
Deci nici toate, nici foarte putine.

| Rankup explică:

Dar sa nu uitam de lutris si playonlinux xD

| Rankup explică (pentru IIIshaneIII):

Aaa.tu te referi la virtual box nu? eu ma refeream ce linux sa instalez adica sa bootez

| Rankup explică (pentru TudorFox):

Am incercat ubuntu si merge binisor am descarcat cs go free si merge binisor putin mai greu ca pe windows dar na

| TudorFox a răspuns:

Si cum ai facut ca sa poti instala aplicatia wine? Ma poti ajuta si pe mine?

| TudorFox a răspuns:

Am si eu kali linux dar nu reusesc