| XZX213 a întrebat:

Care procesor e mai bun i5 dual core sau Intel celeron quad core?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Celeron e un procesor „budget" - nu are cum să fie și bun! de fapt, după mine e bun doar să te enervezi când folosești calculatorul.

| DannyDaniel1979 a răspuns:

I5 este mai bun!

| dfeel a răspuns:

Despre ce modele de i5, respectiv celeron vorbim?

| AndreiM77 a răspuns:

Ce fel de i5? Sau ce fel de celeron? Sunt multe modele și depinde și generația din care fac parte. Unele procesoare celeron sunt mai puternice decât unele procesoare i5.

| Bandit288 a răspuns:

I5 e mai bun. Numai Celeron nu recomand, nu e bun procesorul