| noname12344321 a întrebat:

Care sunt avantajele si dezavantajele unui laptop?

8 răspunsuri:
| Alexxutsa a răspuns:

Avantaje : poti sa-l iei peste tot unde te duci; usor de transportat;
Dezavantaje : daca nu are aerisire buna se strica sad Sper ca te-am ajutat.

| lolyanna a răspuns:

Un avantaj este ca ii portabil insa este mai incet decat un calculator, acum depinde si de calitate.

| Lex169 a răspuns:

Avantajetongueotabil Accesibil si destul de rapid ca procesare(depinde de laptop)
Dezavantaje:Foarte fragil si foarte foarte foarte greu de reparat si desigur bateria(ma cac in ea)

Răspuns utilizator avertizat
| teotazz_6899 a răspuns:

Depinde de laptop de exemplu eu am unul de la Sony vaio si nu are niciun dezavantaj big grin

| Intruder19 a răspuns:

Avantaje: Portabilitate
Dezavantaje: Se incalzeste repede,nu e la fel de performant ca un pc cu configuratie asemanatoare,mai scump decat un pc cu aceeasi configuratie, bateria se strica in timp, foarte greu si scump de facut upgrade.

| kakolukia a răspuns:

Avantaje: poti sa il iei cu tine cand pleci undeva
Dezavantaje: Bateria ti se descarca etc Unui pc poti sa-i schimbi placa video, placa de baza in schimb un laptop daca ti s-a stricat placa de bazasad...etc

| structural a răspuns:

Are destule avantaje, dar ori cat de bine sunt proiectate prezinta si dezavantaje marea majoritatea cu bateriile si urmeaza partea cu chipsetul de la placa video, cele mai intalnite cazuri sunt cele de la nVIDIA unde este proiectata cam defectuos racirea pe chipsetul video, iar ce incearca specialisti nosti in reballing este de rasul curcilor