| SanziiAndry a întrebat:

Imi puteti spune avantajele si dezavantajele unei tablete si a unui laptop? Funda pentru cel mai bun raspuns! big grin

Răspuns Câştigător
| carhartt a răspuns:

Tableta este mai portabila, mai lejera, dar nu este la fel de performanta precum un laptop.
Cu laptopul iti faci mai bine treaba fata de tableta.
Eu personal recomand laptopul.

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Diferenta dintre ele este uriasa!
Cu un laptop poti face orice sa nu mai pomenesc de jocuri pe cand cu o tableta? mult mai putine asta-i sigur!

| wrath007 a răspuns:

Pai eu iti recoman tableta deoarece poti sa faci tot ce faci si pe laptop, tab e mai usoara si mai misto

| BiancaIM a răspuns:

Tableta este mult mai usoara ca un laptop, mult mai portabila, ai acces la aplicatii (jocuri, etc.).
Un laptop este mult mai performant, iti poti instala cam orice program iti doresti (depinde si de ce fel de laptop iti doresti). Poti scrie si edita documente mult mai usor avand in vedere ca ai tastura si touchpadul.

In final, conteaza pentru ce vrei sa le folesti.