| Anonim1842 a întrebat:

Care telefon merita dintre A5 2017 si S7 edge? Vreau sa-mi iau de black friday si ma gandeam ca s7 edge s-ar face 16-17 milioane si A5 2017 11-12 milioane (cred ca atat s-ar ieftinii pe eMAG nu stiu sigur.) si voiam sa va intreb care ar fi mai bun.Multi o sa zica ca s7 edge dar ma gandeam si la a5 pentru ca e mai ieftin si am auzit ca se compara cu s7 dar nu stiu sigur.
Care este diferenta dintre cele doua telefoane? De ce s7 edge e mai bun ca a5 2017?

2 răspunsuri:
| SynapseNinja a răspuns:

În primul rând, S7 Edge are camera foto mai bună, nu neapărat ca și MP, dar mai ales în întuneric și focusul e mai bun la S7 Edge. În al doilea rând, memoria de la S7 Edge e aproape dublu față de la A5, la A5 fiind 16 GB, iar la S7 Edge 30. În al treilea rând, design-ul e mai inovativ la S7 Edge, mai ales acel ecran curbat, care personal îmi place mult. În al patrulea rând, S7 Edge e mai rezistent la apă și praf decât A5 2017. Dar, e un dezavantaj la S7 Edge: bateria, am înțeles, e într-un fel legat de telefon și ca să o schimbi trebuie sa te duci la un service sau să apelezi la garanție. Eu îți recomand S7 Edge, să îl porți sănătos indiferent de ce telefon ți-ai lua.

| Anonim1842 explică:

Pai dar si a5 2017 are 32 gb la fel ca s7.