| Alexe_Silviu_2000 a întrebat:

Cat se tin bateriile externe (2000mah) la încărcat?

Răspuns Câştigător
| LinxCont a răspuns:

Incarcarea se opreste automat. Depinde de incarcator si de baterie. Daca se incarca la 0.5A, incarcarea poate dura in jur de 4 ore (4×0.5=2). La un curent de 1A, incarcarea dureaza in jur de 2 ore.
Sfarsitul incarcarii e semnalizat cu leduri, de exemplu in timpul incarcarii ledul clipeste, iar la urma ramane aprins.
Incarcatorul e cald in timpul incarcarii si se raceste dupa terminarea incarcarii.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de baterie la bateri dar ar trebui sa iti arata cand e incarcata complet adica intr-o 1h30m sau 2h

| AkiseAru a răspuns:

Pana se incarca rolling on the floor rolling on the floor

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de incarcator. Nimeni nu-ti poate spune asta. Se zice ca bateriile moderne se tin pana la 90% si sa nu scada sub 30%.

| CPAElites a răspuns:

Nu e de joaca cu celule 18650!