| iuliusnedelcu a întrebat:

Ce sunt bateriile externe pentru telefon/tableta? Cum functioneza?

2 răspunsuri:
| Silvia93 a răspuns:

Este o baterie mai mare decat cea a telefonului cu cablu si cand se incarca o poti folosi in oras daca nu ai acces la priza sau ai nevoie urgent de baterie dar nu ai cablu sau priza ceva la tine.
Bagi imediat intr o baterie externa si se incarca telefonul / tableta imediat happy
Dupa ce se descarca bateria externa o bagi la incarcat pana se incarca ea apoi o iei in geanta si pleci la drum.