| Moonshade a întrebat:

Ce ati alege in locul meu si de ce? Nikon Coolpix P500 sau Panasonic Lumix DMC-FZ45. Imi place sa fotografiez si mi-as dori un aparat mai bun pana in 400 de euro insa nu stiu care e mai bun. Ar mai fi niste variante: Canon sx30 is si Fuji Pix Hx20Exr

3 răspunsuri:
| CapitanuSemafor a răspuns:

Orice de la Canon, Nikon si Fujifilm, trebuie doar sa compari specificatiile intre modele care le gasesti si mai ales, cauta pareri despre respectivul model pe forumuri ca sa vezi pareri de la proprietari.
Dar sper ca iti iei astfel de camere pentru ca esti reporter sau vrei sa te apuci de o cariera in fotografie. Daca nu iti recomand:
Canon PowerShot A3000 IS la vreo 350-400 lei. E foarte buna daca vrei sa faci poze bunewinking

| yumeee a răspuns:

Canon sau Fujifilm. Eu mi-aş lua Canon-ul.
Sper doar că nu îţi iei cameră foto semipro ca să pari kewl când faci poze, cum fac 90% din adolescenţii de acum, îşi iau cameră foto semipro ca să-şi facă poze în oglindă rolling eyes.

| KINGPDA a răspuns:

Diferenta dintre Canon si NIKON
Canon, mai scump
Nikon mai ieftin
Canon limitat in utilizare circa 200.000 poze ( se strica dupa )
Nikon GARANTAT 2000000 de poze.
Nokon ff accesibil si frumos.
Dar te sfatuiesc daca vrei poze clare si esti incepator cumpara un NIKON D3000 sau NIKON D3200 sunt cam la 350-400 euro. Bafta urmeaza sfatul daca iti place fotografia