| DDCC a întrebat:

Ce browser bun sa folosesc pe telefonul meu cu Windows phone 8.1?

Am Internet explorer pe el de cand l-am cumparat. Insa merge cam greu.

Am instalat Opera mini. Desi se incarca mai repede decat IE imi afiseaza textul amestecat (pe TPU daca vreau sa postez o intrebare sau daca scriu un mesaj cuiva) iar butoanele nu mi le arata chiar la locul lor. Era o reclama cu un telefon mobil galaxy pe pagina TPU in care urma sa postez o intrebare iar cand apasam pe butonul albastru sa confirm trimiterea intrebarii ma ducea pe siteul eurogsm.

1 răspuns:
| Ana9999 a răspuns:

Din pacate, din cate stiu eu, pe Windows Phone nu se poate instala decat Internet Explorer si Opera mini. Viteza browserului poate avea legatura si cu performantele telefonului, nu neaparat cu tipul de browser, asa ca daca ai un dual-core cu 512 Mb de ram, nu prea ai ce sa-i ceri, atat poate duce. Din ce am inteles, Edge de pe Windows Phone 10 se descurca mult mai bine la capitolul viteza, asa ca nu iti ramane decat sa astepti upgrade-ul si sa vezi cum se comporta.