| MaryOfHouseStark a întrebat:

Ce drivere video trebuie sa instalez pentru a putea rula jocul The Sims 4? Imi da eroarea:Unable to start: Can’t run The Sims 4 with the video card in this system. Please check that the video card meets the minimum specifications and that the latest video drivers are installed.Am windows 7

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai card video.Adica driverul.Descarca driver booster si scanezi cu el. Dupa scanare iti va fi afisate toate driverele invechide sau lipsa. Poti sa le updatezi pe toate dand update de sus ori rand pe rand. La driverul numit VGA tu trebuie sa ai un semn al exlamarii (!) semn ca driverul nu este, nu exista. Dai update pe el si incpee descarcarea si instalarea.
Alta metoda mai... originala este sa cauti pe siteul laptopului sau PC-ului tau (Toshiba.com sau Asus.com) driverul VGA. Pe site trebuie sa scrii seria laptopului sau ce cere acolo, ceea ce gasesti pe spatele laptopului. Un text format din cifre si litere. Iti va gasi drivere pentru pc-ul tau.Cauti driverul VGA si il descarci. Apoi te duci unde s-a descrcat si il instalezi.Dar mai simplu este cu Driver Booster, descarca si instaleaza automat chiar daca e driver universal.

| MaryOfHouseStark explică (pentru anonim_4396):

Deci daca folosesc Driver Booster nu mai trebuie sa instalez VGA?

| EneCristian a răspuns:

Macar ai verificat si tu sistem req ca daca ai o placa video antica nu iti merge jocul iti da crash.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MaryOfHouseStark):

Instaleaza programul driverul VGA, adica face el ce trebuie sa faci tu manual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MaryOfHouseStark):

Driver Boosters cauta ce drivere iti lipseste si le descarca si instaleaza el automat.Asa ca nu trebuie sa mai cauti tu drivere pe net.