| AlexaDramaQueen a întrebat:

Am nevoie de ajutor, urgent. Mi-am descarcat Sims 4 create a Sim DEMO si The Sims 4 ( cel normal ) de pe Origin. Dar nu imi merg, amandoua imi semnaleaza aceeasi problema.

Unalble to start:

Can't run The Sims 4 with the video card in this system. Please check that the video card meets the minimum specifications and that the latest video drivers are installed.
[0e6d1221:1df4e8dc:00000000]

Mentionez ca este vorba de un laptop, nu de un calculator. Un SONY VAIO VGN-N21E, primit de Craciun.
Placa mea video este Mobile Intel(R) 945 Express Chipset Family, si are si ultimul update ( am verificat ). Ce as putea face, va rog sa ma ajutati, am stat 4 ore sa mi se descarce + instaleze + banii dati pe cel normal.

6 răspunsuri:
| SteelGamingRomania a răspuns:

Placa video a unui laptop NU se poate schimba, ok? Iar eroare pe cae ti-o da este din cauza ca laptop-ul tau nu respecta cerintele jocului

| XYZsnick a răspuns:

Se poate schimba placa video a laptop-ului doar ca nu se prea gasesc si sunt scumpe... mai bine til bagi pe un pc ca nu o sa iti releze in nici un caz pe laptop

| AlexaDramaQueen explică:

Pot schimba placa video a laptopului? Am inteles ca mi-ar trenui un GeForce 9800 parca. DAU FUNDA

| AlexaDramaQueen explică:

Pai si ce ar trebui sa-i fac ca sa le respecte :/

| crazymonkey2000 a răspuns:

Laptopul tau nu respecta cerintele minime daca vrei sa te joci ai grija mi se pare ca iti trebuie cel putin 4 GB ram si o plaxa video mai buna sper xa te-am ajutat

| AlexaDramaQueen explică (pentru crazymonkey2000):

Stiu ca imi trebuie o placa video mai buna, dar daca nu se poate schimba nu stiu ce i-as putea face. Stiu ca grafica e prea performanta pentru placa mea dar.