| FanGaming98 a întrebat:

Ce e diferit în versiunea 2004 Windows 10 față de 1909?

8 răspunsuri:
| AureliusTPU a răspuns:

Cum arata e cal la fel dar au imbunatatin siguranta de a fi hackuit.

| PainTech a răspuns:

Pe scurt nu se modifica mare lucru la interfata grafica, majoritatea schimbarilor sunt "sub capota". Securitate imbunatatita (Windows Hello, schimbari la Defender), schimbari minore la modul in care se instaleaza aplicatiile si actualizarile, cateva schimbari noi la Edge, cateva optiuni noi pentru virtualizare, WSL si WVD, cateva modificari la Cortana si cateva informatii noi in Task Manager. Si cateva comenzi noi in Shell si CMD.

Informatii complete :
https://docs.microsoft.com/......rsion-2004

| NLS a răspuns:

Au schimbat interfața meniului de Start, acum se potrivește mai bine în tema generala,
Virtualizarea a primit îmbunătățiri,
Ms Edge,
Cortana
In Task manager apar informații suplimentare despre video
Eficientizarea resurselor când folosești funcția Search
Și multe altele.

https://docs.microsoft.com/......rsion-2004

https://www.bleepingcomputer.com/......-features/

| FanGaming98 explică (pentru PainTech):

Știi cumba dacă va fi mai bun pentru laptop-urile care se supraîncălzesc ușor?

| PainTech a răspuns (pentru FanGaming98):

Nu se specifica, totusi schimbarile la temperatura ar trebui sa fie aproape nule.

Nu prea conteaza versiunea. Cumpara un cooling pad sau curata laptopul de praf daca ai probleme cu supraincalzirea. Eventual ar fi bine sa schimbi si pasta termica daca exista aceasta posibilitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diferenta e ca versiunea 2004 exista, dar 1909 nu.

| floreadan a răspuns:

Au schimbat interfata, imbunatatindu-se si siguranta in acelasi timp.