| Catalinlupu23 a întrebat:

ce windows sa aleg intre 1909 sau 2004? Recent am un windows 2004 si imi merge greu de la atatea updateuri.Astept raspunsuri!

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Prima marti din luna: updateurile pentru Office.

A doua marti din luna: updateurile pentru Windows.

Deci, practic, iti rapeste cel mult o ora, de doua ori pe luna.

| Goete a răspuns (pentru doctorandus):

Omul asta vorbeste aiurea si doua ore pe.luna e mult din viata unui om, update se face automat

| flixbuster a răspuns (pentru Goete):

Nu prea zice aiurea. Ieri a fost Patch Tuesday - si pe Windows 8 si pe Windows 10.

In plus, (pe Windows 10) da, update-urile se fac automat - dar, daca ti-e drag sa lucrezi la PC si nu ai racheta cu i7 ultima generatie si SSD super rapid, cand Windows 10 face update-uri le cam simti la performanta. Asa ca cel mai bine esti proactiv si dai cu manuta ta Check for Updates cand nu lucrezi ca sa eviti sa le faca el cand ti-e lumea mai draga. Pe un i5 gen. 3 cu 8GB RAM si HDD de 1TB a luat fix o ora sa faca update-urile (exact cat si pe un Athlon64 X2 cu 2GB RAM si HDD de 80GB - ceea ce demonstreaza ca update-ul de Windows are probleme nasoale de performanta). Calculatorul merge foarte bine in rest, am facut backup si HDD-ul lucreaza si cu 120 MB/s deci n-are nici o treaba de performanta.

| doctorandus a răspuns (pentru flixbuster):

Dap, fix la 10 dimineata, ora Los Angelesului.

| Goete a răspuns (pentru flixbuster):

Nu numai windows 10 face update automat.
Si eu personal nu sunt dispus sa imi pierd viata cu updaturile manuale ale windowsului. poate pentru voi e mai putin pretios timpul

| Catrice a răspuns:

Ala din toamna lu' 1900. E perfect