| vladutzumuresan1996 a întrebat:

Ce este NetFlix si cum se foloseste?

2 răspunsuri:
| Kampion a răspuns:

Netflix, Inc. este o companie americană, care se ocupă cu distribuirea și producția de filme. Pe data de 6 ianuarie 2016, compania a intrat pe piața de streaming video on demand online din România, Republica Moldova și alte 128 de state și teritorii. Pe piața română a intrat în competiție cu HBO GO și serviciile locale Seenow, Voyo și Digi Play.[1]

În România, compania oferă servicii pe baza a trei tipuri de abonamente: la 7, 99 EUR, 9, 99 EUR și 11, 99 EUR. La lansare, în ianuarie 2016, serviciul Netflix disponibil în România, nu avea încă suport și subtitrări în limba română, generând nemulțumirea publicului.[2]

În ianuarie 2016, Netflix devine disponibil la nivel mondial, excepție făcând: Federația Rusă/Ucraina(regiunea Crimeea), China, Coreea de Nord și Siria.[3]

| OnuOnulică a răspuns:

Găsești diverse informații despre Netflix aici: https://en.wikipedia.org/wiki/Netflix