| anonim_4396 a întrebat:

Ce imi trebuie ca sa conectez o pereche de casti cu microfon la mai multe device-uri? Vreau sa primesc audio de pe toate device-urile pe perechea de casti, dar si sa pot sa vorbesc in microfon in toate. De exemplu, daca sunt pe 2 laptop-uri diferite in 2 apeluri diferite in acelasi timp, sa pot sa aud si sa vorbesc pe ambele in acelasi timp (am nevoie sa conectez pana la 3 device-uri in acelasi timp). Multumesc!

4 răspunsuri:
| Balalau95 a răspuns:

Voodoo
PURE voodoo

1. nici nu ai spus cum sa o connectezi
2. daca, cumva e bluetooth (nici nu vreau sa discut despre mufa jack, prea PENBIL adica PREA PENIBIL *EVIDENT* ca NU se poate), pentru mai multe device-uri TREBUIE ca respectivele casti sa aiba mai multe comunicatoare bluetooth (chestie de care nu am auzit NICIODATA, in viata mea), altfel NU E POSIBIL... FIZIC

deci, success, si eu imi doresc un harem de macar 55 de piese virgine, dar nu pot decat sa ma multumesc cu "vrabia malai viseaza"

| Mirel4412 a răspuns:

Nu cred ca ai cum, doar daca ai doua microfoane si doua perechi de casri, mufa aia jack vrei s-o imparti in 3? Cred ca poti folosii casti wireless, dar nu imi imaginez cum ai putea.

| Balalau95 a răspuns:

Sigur, nu iti mai dau raspunsuri pe ciclu, cand tu incetezi sa pui intrebari complet total si absolut EVIDENT imposibile

hai sa vedem, cum s-ar face, ce spui tu, ti-ar trebui un adaptor, care sa se infiga in telefon, iar castile sa il infigi in adaptor, si din adaptorul respectiv un fir sa se duca in alt telefon, moment cand un telefon v-a scoate sunete, celalalt telefon se va arde... pentru ca, priza de mufa jack este gandita NUMAI sa emita curent in casti, nu sa primeasca

si, da, am vazut un imbecil care a facut ceva de genul asta, cu niste boxe in care vroia sa bage sunet din mai multe device-uri, si care boxe nu aveau mai multe intrari, si l-am felicitat din suflet cand si-a ars laptop-ul din cauza asta!

| Balalau95 a răspuns:

Ok