| vladutzumuresan1996 a întrebat:

Ce inseamna a primi Ban din partea site-ului?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te mai lasa sa te loghezi sau sa iti folosesti contul. Daca nu ai cont iti opreste accesul dupa IP

| Sellak a răspuns:

A primii ban din partea unui site, server etc. inseamna sa-ti blocheze contul si accesul pe acel site temporar sau permanent.Deci ban inseamna interdictie.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu mai poți folosi contul. Ban înseamnă șters. E ca și cum ți-a șters contul.

| KfsCrossfire a răspuns:

Ban = Banare, adica nu mai ai posibilitatea de a-ti accesa contul, sau sa iti faci alt cont cu IP-ul pe care il ai.

| Idkidk a răspuns:

Ban înseamnă că nu îţi mai poţi folosi contul, nu mai poţi accesa site-ul cu acel cont.

| Alexa1403 a răspuns:

Te suspendeaza si nu te mai lasa sa intri pentru ca ai scris ceva obscen

| Sellak a răspuns (pentru Alexa1403):

Ban-ul se poate da si pentru alte motive ..nu doar pentru ca ai folosit un limbaj obscen. Depinde de politica site-ului, se poate da ban si pentru rasism, xenofobie, reclame la alte site-uri, brand-uri, exploatarea neregulilor gasite in scopul personal fara a le raporta staff-ului etc.

| Divy a răspuns:

Ban îţi interzice accesul la serviciul furnizat de aceştia, fie chat, fie cont, fie ambele; depinde de serviciul pe care îl prestează