| deyu121 a întrebat:

Ce inseamna date cache ale aplicatilor si ce se intampla daca le sterg(imi ocupa mult din memorie)?

3 răspunsuri:
| Phanto a răspuns:

Multe aplicatii care folosesc internetul, au date cache, unele inutile acumulate. Poti folosi aplicatia App Cache Cleaner, sau sunt tot felul de aplicatii care iti curata automat. Bafta. Daca le stergi, nu-ti influenteaza cu nimic aplicatia sau setarile ei.

| TibbWasHere a răspuns:

Datele cache sunt inutile (pentru unele aplicatii) si le poti sterge fara nicio problema.

| UnBaiat439 a răspuns:

Datele cache sunt niste date descarcate pentru o perioada scurta de timp pe un dispozitiv. Ele sunt inutile dupa ce iesi de pe site-ul respectiv. Eu cand mi le curat odata de pe telefon, cel putni 800mb.
dar csf... sunt importante si alea, pentru 2 minute.