| SacuiuRobert926 a întrebat:

Salut, cum pot sa scot memoria care este utilizata in cache (sa am mai mult loc in memorie) si ce se intampla daca scot memoria in cache pentru ca daca deschid multe programe exemplu euro truck simulator si google chrome(pe Youtube ca sa pot pune muzica si mi-am dat seama ca nu mere sa folosesc browser din cauza memoriei si mai zice ca nu e destula memorie aveam loc 3 gb care utiliza cache in cache care ocupa 3 gb si am 8 gb memorie totala)
https://imgur.com/a/rpDmJOR

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ramai fara toate datele de la aplicatii si fara progres la joc daca nu salveaza online. Daca vrei muzica pe fundal incearca Spotify.

| Marian5672 a răspuns:

Daca ștergi memoria cache a unei aplicații practic îți ștergi tot progresul din acea aplicație, iar dacă tot vrei să o ștergi:
-te duci la setări
-intri pe "Aplicații" sau "Manager Aplicații"(depinde de ce telefon ai)
-te duci la aplicația, căreia vrei să îi fie ștearsă memoria
-intri la memorie si apeși "Golire CACHE"
Lagul nu este neapărat de la memoria cache, el poate fi cauzat si de engina și necesitățile fiecărei aplicații.
Sper că ți-am fost de folos.

| SacuiuRobert926 explică (pentru Marian5672):

Eu nu am avut lag la joc ca laptopul era foarte performant nu am probleme cu asta am probleme cu memoria RAM de la cache nu am pus poza degeaba