| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna Human-Centered Computing pe scurt? Ca de pe wikipedia nu inteleg.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cercetari in domeniul interactiunii dintre om si computer. Implicatiile computerului in viata omului si optimizarea aplicarii tehnologiei moderne in domenii diferite. E mai complex raspunsul dar in esenta asta este.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Multumesc, chiar nu ma gandeam ca se va gasi cineva sa raspunda

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc si eu! Sunt un vechi impatimit al tehnologiei moderne. In general imi place tot ce-i nou.