| anonim_4396 a întrebat:

Ce înseamnă WALLPAPER de fapt în limba română? Am citit pe Wikipedia dar nu înțeleg pentru că este în limba engleză. Poate cineva să facă un mic rezumat?

Răspuns Câştigător
| BlueDark a răspuns:

Poate avea mai multe intelesuri...
Wallpaper=tapet(cel de pe perete)
Sau =imagine de fundal, adesea folosit in loc de "background" cand e vorba de ecrane.

7 răspunsuri:
| BBJHHRUGs a răspuns:

Wall - perete, Paper - Hartie = hartie pe perete (adica poster)
funda? mersi anticipat)

| Nonehhhjj a răspuns:

Wallpaper-ul e practic poza de fundal de la calculator telefon și altele...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tapet

| Jumbei_Mihai_Catalin_1990 a răspuns:

Wallpaper înseamnă poster in limba română.

| Începătorul988 a răspuns:

Poza de fundal a dispozitivului tau.

| deadhoe a răspuns:

Invata engleza.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Inseamna tapet. Trebuia sa folosesti un dictionar en-ro nu wiki