| anonim_4396 a întrebat:

Ce job IT implica mai mult creativitatea decat scrierea codurilor. Imi fac studiile in IT si am inteles ca imi place sa creez si sa editez muzica (Fl Studio), grafica, design (Photoshop), video (Sony Vegas).
In ce directie sa merg?

Răspuns Câştigător
| userul7200 a răspuns:

Grafica, Design si Video.

Eventual mai arunca o privire la programe pentru grafica 3D, iti faci o idee si vezi daca iti place: autoCAD, 3dsMax, Blender etc.

FL Studio nu iti va fi de mare folos pe plan profesional, doar daca vrei sa produci muzica de unul singur sau sa inveti si sa fie ca un hobby.

3 răspunsuri:
| Xdreaper21 a răspuns:

Pai poti sa faci graficile la jocuri sau sa faci jocurile tale cu niste prieteni ei baga codurile etc tu grafica editatul video muzica

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru userul7200):

Daca lucrezi in domeniul acesta as putea sa te contactez? vreau sa aflu mai multe happy

| userul7200 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu lucrez in domeniu, dar am cat de cat puţin habar, din pãcate nu aşa mult incat sa iti pot raspunde la intrebari mai grele din fiecare program in parte. Dar sunt foarte multe site-uri si forumuri care sunt sigur ca te vor ajuta. Trebuie doar sa cauti. Succes