| alex495 a întrebat:

Ce NU are acest laptop de este asa ieftin :)? http://www.altex.ro/......-2gb-linux Are pana la 3, 2 cu turbo boost si costa aprox 2500 de lei ( 2500 de lei e pretul integral)

Răspuns Câştigător
| Kreefy a răspuns:

Procesorul e destul se slabut pentru un i5 daca avea i5 5000+ era mai ok, ram nu este foarte mare, sistem de operare linux ( mici buguri si probleme la acel sistem ), turbo nu este bun, dupa parerea mea, am avut laptopuri cu turbo a majoritatea au avut probleme dupa utilizarea aceatui lucru. Oricum, pentru acest pret este ok pentru un laptop. Dar de banii astia iti faci un pc super calumea pentru Gaming.

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu are cumparatori!

| CinevaNou a răspuns:

Nu are sigla Dell, HP, etc.
Cele de la Acer si Lenovo sunt bune si destul de ieftine. Uneori si cele de la Asus.
Am luat acum un an si ceva, de la Lenovo, un laptop aproape identic cu acesta, doar ca avea geforce 740m, in jur de 2100 (cu reducerea de la momentul acela).

| alex495 explică (pentru CinevaNou):

Oricum e destul de ciudat, fara reducere si tot e cu vreo 1000 de lei mai ieftin decat unele care sunt din ce am vazut eu mai slab performante decat asta

| CinevaNou a răspuns (pentru alex495):

Sigla face jumatate din pret in unele cazuri, doar uita-te la macbook...

| halogen001 a răspuns:

Nu are ecran full HD, IPS, touchscreen, memorie ram mai multa, placa video mai puternica, SSD,
dar e destul de bun: procesor puternic, placa video dedicata destul de buna, (nu de exceptie), hard disk bun, baterie buna.