| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre ashampoo win optimizer 2017.
Esafe? E ceva de capul lui? Exista ceva mai bun?

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

Software de cacao, de asta nici nu sunt folosite. Majoritatea stiu cum sa optimizeze windows'ul, nu-i nimic magic in a face defragmentare, in a oprii start-up, in a dezactiva GUI sau in a tine driverele up-to-date.
As zice ca TuneUp e mai bun, dar nici ala nu merita atentie. Dupa ce am folosit atatea software, sa-mi tin pc'ul in stare buna, m-am intors la Ccleaner Free happy Pur si simplu sa zicem ai nevoie de un software care sa-ti stearga fisierele nefolosite din pc si sa-ti curete browser'ul, DAR si asta ar trebui sa stii singur, e usor.
Deci, foloseste cu incredere Ccleaner free, face o treaba buna, ruleaza-l 1 data la 2 saptamani, 3 si basta.

1 răspuns:
| gelu1970 a răspuns:

Programele de "optimizare" ajung in final sa iti provoace erori in sistemul de operare si chiar sa iti incetineasca sistemul.
optimizatorul cel mai bun esti tu.
in functie de versiunea de windows folosita exista anumite trucuri pentru a optimiza functionarea.