| florin96ak47 a întrebat:

Ce parere aveti despre PC-ul acesta? http://www.altex.ro/......ite-crisis
Ce jocuri poate duce si cu ce setari?

10 răspunsuri:
| Ric4rdo a răspuns:

Este un calculator bun. Poti juca jocuri ca GTA V(cand va aparea peste o luna) chiar pe Medium-High. Poti testa calculatorul cu orice joc aici pentru un raspuns mai bun http://www.game-debate.com

| florin96ak47 explică (pentru Ric4rdo):

Mersi, asta speram sa aud;-)

| sltlp a răspuns:

Asta http://bit.ly/1FhB4av e un pc ok, se descurca bine si in jocuri, dar sa nu ai pretentii prea mari la posibilitati de upgrade fiind gata asamblat.

| florin96ak47 explică (pentru sltlp):

Ce conteaza daca e asamblat? Desfaci carcasa si schimbi componentele :-\

| sltlp a răspuns (pentru florin96ak47):

Da si nu.
Da, ormal ca desfaci carcasa si schimbi, dar ce schimbi, asta e problema.
Pentru ca un upgrade iti cere 100% alta sursa, ca sursele puse in sistemele gata asamblate is de 50 lei, care rezista cu greu si la componentele alea in general(bine, acolo e o exceptie, dar sa nu crezi ca sursa aia trage usor).
Apoi daca mai vrei ram, si vezi ca e un cl11, degeaba e 1600mhz, ca ca te-ai cam ars de la un upgrade care chiar sa se simta(daca e cl9 scapi cel mai bine, dar nu iti garanteaza nimeni ca e bine sau nu).
Nu stii precis 100% ce placa de baza are, ca sa stii ce durata de viata are(ce condensatori are).
Si oricum, cand desfaci carcasa, daca in secunda doi se arde sistemul, adio garantie, ca orice upgrade anuleaza garantiala sistemele gata asamblate
Deci, mai pe romaneste.
Sistemul e ok, si ca pret, atata face. E echilibrat, e numai bun. Dar nu prea e de umblat la el, ca pierzi garantia, sau is prea multe de schimbat(poate un upgrade la ram e ok, dar cam atat).

| florin96ak47 explică (pentru sltlp):

Stiu ca se pierde garantia, si peste 2 ani, cand expira garantia, in afara de ram nu cred ca o sa schimb... :-)

| sltlp a răspuns (pentru florin96ak47):

Daca vrei doar atat, da, atunci e un pc perfect pentru ce vrei tuhappy

| florin96ak47 explică (pentru sltlp):

Well, as vrea sa pot duce inclusiv jocurile care vor aparea in anii urmatori, nu neaparat high res sau ultra settings...

| sltlp a răspuns (pentru florin96ak47):

De rulat o sa le ruleze mai mult ca sigur. 3 ani, daca nu se strica nimic, o sa rulezi tot ce vrei de la mediu in sus.

| AlexandraSimion a răspuns:

Bună! Procesorul este bun si placa video la fel. Jocuri ca CS GO sau GTA V ar trebui să ruleze fară probleme. Dacă dorești să afli mai multe informații și păreri despre altex, poți vizita http://parerimagazin.ro/pareri/altex-ro/