| Caraba_Cosmin_1995 a întrebat:

Ce placi video sunt compatibile pe o placa de baza Asrock 960GC-GS fx?

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Orice placa video care are PCI Express x16

| PainTech a răspuns:

Salut!

Pe scurt :
Slotul PCIe x16 face aceasta placa de baza compatibila cu ORICE placa video din comert.

Alte detalii :
Pentru a nu cumpara o placa video care sa fie limitata de versiunea 2.0 a slotului PCIe, ar trebui sa cumperi o placa video cu conector 2.0 ( desigur, asta nu e absolut necesar, dar nu cred ca doresti un sistem in care placa de baza sa fie un "bottleneck" ).

UNELE placi necesita inca unul sau doua cabluri auxiliare ( cu 6 sau 8 pini ). Verifica daca sursa are aceste tipuri de conectori : https://www.google.ro/......ps?/search

Mult succes!