| LOoPy a întrebat:

Ce pot sa fac daca la tastatura imi apar cifre in loc de litere? Doar la cateva taste am problema asta... straight face Am un Asus de vreo 3-4 ani. Multumesc pentru ajutor happy

Răspuns Câştigător
| emy1994 a răspuns:

Cred ca ai apasat Num lock...dezactiveaza Num lock si cred ca o sa mearga.

2 răspunsuri:
| Prishille a răspuns:

Incearca cu tastatura virtuala(poate te ajuta): click dreapta pe taskbar (este bara de jos unde iti apare ceasul) apoi alege toolbars apoi tablet pc input panel. daca nu iti apare o tastatura virtuala pe ecran du-te in partea stanga a desktopului si da clik acolo (e ascunsa, se vede ca o bara mica, ca o dunga) si dai clik pe literele de la tastatura virtuala. o inchizi pe x si se ascunde in partea dreapta a ecranului, cand ai nevoie de ea te duci si dai clik pe bara aceea mica, care abia se zareste...(dupa cum am spus, e in partea dreapta a ecranului)

| ElektroViruss a răspuns:

Apasa tasta 'FN' + Insert pentru a dezactiva 'Num Lock'