| Kristianna a întrebat:

Buna seara.
Am si eu o problema. tastatura mea face figuri,sad.
Adica daca apas o tasta, apar mai multe cifre sau litere.
Ma poate ajuta cineva?
Acord funda celui mai bun raspuns

8 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Ori a intrat praf mizerie si fire de par in ea, ori ai varsat vreun lichid. Poti sa incerci sa o desfaci si sa o cureti, daca e umeda la contacte o poti usca putin cu uscatorul de par dupa ce stergi cu ceva inainte, dar sunt sanse sa nu isi revina caz in care va trebuii sa iti cumperi alta.

| Danzell a răspuns:

Trebuie curatata. ia o surubelnita si desfa-i atat tastele cat si in interior daca are suruburi ceva. foloseste spirt sau apa distilata.

| einsteinchen a răspuns:

Pune-o si pe alt calculator ca sa te convingi ca ea este defecta.
Dupa ce te-ai convins, cumpara-ti alta. Sunt destul de ieftine pentru a pierde timpul sa o repari, ceea ce este destul de improbabil.

| ItIsAlright a răspuns:

Da un Restart sau inchide-l si deschide-l din nou. E un buton (nu stiu care, il apas din greseala) care face chestia asta ciudata. Daca nu, deconecteaza tastatura si apoi pune-i cablul la loc.

| Roxaname a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie cred ca ti s-a ars vreun circuit mie din fericire nu a trebuit sa merg la nimeni sa mi-l repare s-a rezolvat de la sine sper sa ti se rezolve si tie succes!

| Kristianna explică:

Problema s-a rezolvat.
a fost ceva de la sine.
Multumesc tuturor pentru sfaturi :*

| MonsterBlood a răspuns:

Am patit si eu e din cauza ca ai varsat apa din greseala sau oricealt lichid pe ea asa ca desfo-o scoate-i butoanele curata-o de murdarie si apoi las-o 5-10 min si apoi pun-o dar fa o poza la tastatura ca sa stii ce si unde sa pui butoanele inapoi

| ChrissBM47 a răspuns:

Nu cred ca poti face ceva am patit si eu si am dat cu ea la gunoi laughing si am cumparat alta.Iti face asa deoarece face scurtcircuit in interior si nu mai e nimic de facut RIP tastatura laughing.