| Vlad1232872 a întrebat:

Ce procesor imi recomandati pentru randarea in programul blender?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca buget nu ne dai, atunci iti recomand RTX 3080 Ti

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu ai recomandat un procesor grafic dar el a zic procesor, de unde ti-ai dat seama ca placa video a vrut sa zica si nu CPU?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Simpatic):

Oh ***, n.am citit bine intrebarea. Fiind in voga acum placile de la nVIDIA i.am recomandat GPU uitand ca de fapt ceruse un procesor. La procesor ii recomand un i9-11900K.

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

E bun asa ca faci recomandari numai de lucruri scumpe tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Simpatic):

Pai daca buget limina nu ne da, presupun ca e bogat si n.are pretentii.

| Raull32 a răspuns:

Depinde ce buget ai, un ryzen 5 5000 series și un rtx 3060ti merg foarte bine împreună, daca ai un buget mai mare, recomand o placa video și mai potenta cu același procesor