| Alexis7591 a întrebat:

Ce router ma sfatuiti sa cumpar, caruia nu trebuie sa ii fac nici o setare ca sa ma pot conecta la camerele de supraveghere IP? (cred ca ceva de genul IP static). Sunt pe Digi. Nu pot sa fac portforward.

2 răspunsuri:
| InvatamProgramare a răspuns:

1. Nu exista nici un router pe care sa il iei si sa nu trebuiasca sa il configurezi pentru a putea sa te conecezi la camerele de supraveghere.
2. Vad ca Digi are serviciul de Dinamic DNS, e exact ce iti trebuie: https://s.digiromania.ro/......ExMWU=.pdf
3. Daca nu iti place cu Dinamic DNS de la Digi sau orice alt serviciu similar fie le ceri (contra cost) celor de la Digi IP static (dar tot nu scapi de configurat router-ul)
4. Sunt camere care atunci cand le instalezi intra intr-un VPN al firmei de unde l-ai luat si se conecteaza fara setari de router, dar pentru acestea, de obicei, platesti un abonament lunar de cloud usage.
Spor!

| Alexis7591 explică:

Am cumparat un router Mercursys AC12G si vreau sa il conectez prin routerul care il am de la Digi, dar nu stiu cum sa procedez. Am sunat la ei si mi-au facut ceva bridge mode dar mai multe detalii nu mi-au dat.Cum sa fac.