| NINOGAMING a întrebat:

Ce se intampla daca pun o sursa slaba pe un pc puternic?

Răspuns Câştigător
| Superior a răspuns:

Ar putea chiar sa faca scurt la componente datorita voltajului mic distrubuit. Ai dreptate, sursa e mereu cea mai ignorata componenta, dar trebuie cunoscut faptul ca sursa e inima calculatorului. Consider ca mai bine pui o sursa buna si zdravana decat sa investesti in alte prostii RGB sau o placa de baza cine stie ce.

1 răspuns:
| Anonim9114562123 a răspuns:

O sa ai o performanta care lasa de dorit chiar daca ai componente bune sau nu o sa functioneze deloc, nu merita sa te zgarcesti la sursa PC-ului.