| Gabriel_Dumbrava_1999 a întrebat:

Am un calculator la care am cumparat o placa video nVIDIA gtx 950, sursa era prea slaba si s-a ars, am cumparat o alta sursa, Corsair cx600m, si vad ca se incalzeste foarte tare placa video? Ce se intampla? Ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| DryIce a răspuns:

Instaleaza msiafterburner sI VEZI CAT E LA TEMPERATURE. Daca e sub 75 grade celsius e ok. De obicei la max power fara oc ar trebui sa fie cca 68* pentru racire buna. Sa nu depaseasca 85 grade, 90 grade e max de la 90 in sus incepe sa se arda. Se zice ca max ar fi 105 grade dar de la 90 face figuri deja. Asadar 85 e max oficial.

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Sa iei o carcasa mai ventilata. Ce inseamna la tine ca se incalzeste foarte tare?

| KanameKuran a răspuns:

Daca placa ta video este inca in garantie, contacteaza vanzatorul sa iti dea una noua,! nu ii spune de micul tau incident cu sursa, altfel nu iti vor da alta in schimb! Daca nu mai ai garantie, verifica daca pornesc ventilatoarele de pe ea.

| Gabriel_Dumbrava_1999 explică:

Ventilatoarele nu mai functioneaza