| AlexBoy88 a întrebat:

Ce se intampla daca pui o sursa pc slaba pe un sistem care consuma un pic mai mult.
Ce se poate intampla?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

In cazuri bune, o sa functioneze ok, dar in jcouri o sa faca fugiri, s einteapa, bluescreen.
In timp se ajunge la mai rau, sau chiar de la icnceput, depinde de noroc. in cel mai rau caz, cand sursa nu o sa faca fata, o sa crape, arzand de obicei si alte componente odata cu ea, precum placa de baza, placa video etc.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu functioneaza.

| Evolution a răspuns:

Depinde ce consumă mai mult, dacă ai placă video care consumă foarte mult nu o să meargă placa video pentru că cere mai mult curent şi tot aşa

| dryft3r a răspuns:

Cred ca nu va merge. O sa cedeze sursa cred.

| alinaalin955 a răspuns:

Sursa cedeaza, se arde.