| Raul2802 a întrebat:

Ce sistem de supraveghere video prin wifi imi puteti recomanda si la ce sursa de curent as putea lega camerele tinand cont ca in locul unde vreau sa pun camerele nu exista retea electrica? E ok un panou solar la care sa fie legate? Dau Funda, multumesc.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vrei sa supraveghezi lanul cu porumb sau ce anume, de nu ai curent in zonă?

| Bizon95 a răspuns:

Si eu ma intrebam, ce ai nevoie sa supraveghezi undeva unde nu ai curent?

ca nu e o investitie minora SI eventualii hoti ar fura chiar sistemul de supravghere

ca sa iti faci o idee, in afara de camerele WiFi iti trebuie panouri solare, UPS-uri (noaptea nu e soare, dar trebuie sa ai curent) dupa care partea de inregistrare care ar trebui pusa intr-un seif, imposibil de furat (ancorat in draci)
de ce trebuie seif? pai, vine si iti fura recorderul, nu mai conteaza restul pentru ca nu mai ai nici o imagine
sau iti trebuie o metoda de inregistrare remote, adica sa poti sa faci upload pe internet de exemplu, dar 4g nu numai ca au banda mult mai mica pe upload decat de download, dar au si limita de trafic ("nelimitat" inseamna de fapt ca iti merg XX Gb la 4g dupa care ti se reduce viteza... DRASTIC)
etc.