| Alinutz1997 a întrebat:

Ce SSD până în 250 GB, îmi recomandati pentru acest laptop? Și ce SSD urî se potrivesc pe el?
http://m.cel.ro/......SQ6MjYs-l/

4 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Manualul de utilizare nu spune nimic despre HDD. Din fericire, fisa cu specificatii arata un HDD de 2.5 inch SATA.
Pe scurt, toate SSD-urile SATA cu o latime de 2.5 ar trebui sa mearga fara probleme.

| Alinutz1997 explică (pentru PainTech):

Și cum pot eu să las hdd îl cu care ii laptopu plus ssd îl tot de 2.5?
Imposibil...

| PainTech a răspuns (pentru Alinutz1997):

Nu prea poți ( in cazul laptopului ). Poți înlocui DVD drive-ul ( daca se poate ) sau cumpără un ssd extern ( daca nu exista M2 liber, și cel mai probabil nu este cazul )

| bogdan324 a răspuns:

Inlocuiesti si tu dvd-ul cu un caddy in care bagi ssd-ul, ca oricum toate lumea foloseste stick-uri acum.Eu folosesc un ssd de 240gb impreuna cu un adaptor goflex ca ''stick''.