| ciordel a întrebat:

Ce televizor ar fi bun sa ma joc pe el cu si fara consola xbox? De la marca Philips ar trebui sa fie si sa nu depaseasca 18 milioane vechi

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Oricare model de televizor actual se poate folosi ca monitor pentru calculatoare, xbox sau orice alt device care are conexiune HDMI sau VGA, dar si Euroscart si/sau RCA. Mai mult, noile televizoare au incorporate si player pentru multimedia (poze, muzica, video), conectata prin stick de memorie /disk la port USB.

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Salut, cauta un tv cu rata de refresc cat mai mare, pentru a avea fps-ul bun si incearcacsa folosesti un cablu hdmi 2.0
Ori poti sa cumperii ditect un tv 4K, deja sunt gandite pentru folosirea jocurlor.