| BostanDaniel1974 a întrebat:

Ce windows as putea instala intr-un laptop Dell 1gb ram si 150 hdd '?

7 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Un Windows Xp ar fi recomandat.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Linux Mint, parfum.
@dannyel86: Dar de ce nu un MS-DOS 6.22 si Windows 3.11 for Workgroups?

| Heavenonearth a răspuns:

Window Xp Sp2, versiunea mult mai bună.
Dacă ai posibilitatea să măresţi memoria ram până la 2 gb, poţi pune window seven ultimate. Dacă nu...râmâi pe xp sp2.

| DanielsGotSpeish a răspuns:

Vista sau xp

| Sn4k3 a răspuns:

Cum au zis si ceilalti, xp.

| TheTom7 a răspuns:

Windows xp, dar nu vei putea utiliza chrome si multe altele doar versiuni vechi, nu vei putea intra pe multe siteuri cum ar fi olx, mobile.de. nu stiu ce alte exemple sa iti mai dau, sunt multe, mai bine strange ceva bani si mai pune-i un gb de ram (intereseaza-te inainte daca suporta si vezi de ce tip de memorie ram ai nevoie)si vezi cum iti merge windows 7, daca nu, mergi cu xp si strange bani de unul ieftin, dar care sa ruleze minim windows 7 si sa poti sa te uiti la ceva pe Youtube si sa poti folosi browserul, ca banuiesc ca asta vrei. Daca vrei sa il folosesti pentru un service cu un tester, sau special cu un program e ok si xp daca il suporta programul, nu ai nevoie de mai mult.

| cfrtobias a răspuns:

Poate merge si windows 7 da sa fie 32 bit