| XxBlueRosexX a întrebat:

Buna daca am pe laptop windows 10 pot instala windows 8 sau 8.1 adica il suporta placa de baza? Imi trebuie pentru a putea instala un joc de pe dvd(sims2) si imi cere alt windows.

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Dai click dreapta pe iconul de la joc si ai compatibility mode/ mod compatibilitate. Alegi de acolo windows xp sp3 si ar trebui sa mearga.

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Aoleo este o chestie smechere numita mod compatibilitate cu care iti merge si sims 2 si alte petarde retro.

| XxBlueRosexX explică (pentru Wr3nch):

Stiu ca sims 2 e petarda retro dar e mult mai ok decat 3 si 4..mersi de raspuns

| Wr3nch a răspuns (pentru XxBlueRosexX):

Dai click dreapta pe iconul de la joc si ai compatibility mode/ mod compatibilitate. Alegi de acolo windows xp sp3 si ar trebui sa mearga.

| aditimus a răspuns:

Inseamna ca ai windowsul pe 32 de biti de nu te lasa.
Pune un print screen sa vedem si noi!