| RoyDupuis a întrebat:

Cine imi poate explica care sunt Smart TV-urile? Ce au ele fata de celelalte? Cum le poti deosebi?

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Smart TV-urile sunt televizoarele inteligente ce poti naviga pe internet, poti descarca diferite aplicatii si sa le accesezi si le poti deosebi prin semnul "SmartTV" care il au pe cutia lor si de pe butonul special de pe telecomanda.

P.S. Ti-am zis mai pe scurt.

2 răspunsuri:
| vladutcornel a răspuns:

Un "Smart TV" este un televizor pe care poți instala noi aplicații, în afara celor cu care a venit din fabrică și posibil făcute de alte firme.
Sunt practic calculatoare specializate pentru a fi folosite ca televizor.
Televizoarele clasice nu pot fi modificate în niciun fel.

| Mihai_Kalmar_1992 a răspuns:

Exista si televizoare cu sistem de operare android deci intreaba si tu in magazinele de specialitate si vezi ce preferi mai mult