| Anonim5084689 a întrebat:

Cine imi spune si mie niste coduri pentru telecomanda universala? Am nevoie pentru un decodor UPC de la focus sat.

Răspuns Câştigător
| Anonim5084689 explică:

Am gasit modelul. Nu te speria, nu e doar in maghiara, ci si in engleza.
https://www.metroman.hu/......mutato.pdf

11 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Chiar daca e telecomanda universala, are niste coduri pe care le detecteaza numai ea.
Daca ne spui modelul de telecomanda (producator serie), poate reusim sa te ajutam si cu instructiuni, in masura in care le putem gasi.

| Anonim5084689 explică (pentru dannyel86):

Nu stiu modelul de recomanda, dar e un model nou care merge cu 4000 de coduri, atata iti pot spune

| dannyel86 a răspuns (pentru Anonim5084689):

Pe ea trebuie sa existe un cod, ceva, care sa indice ce versiune e.
Daca e noua, iti recomand sa te uiti pe ambalaj (daca nu l-ai aruncat intre timp). De obicei, telecomanda vine si cu instructiuni de folosire (lista de coduri valabile sau metode de conectare automata a acesteia la diverse dispozitive).
Intoarce-o pe toate partile sau uita-te in locul in care ii pui bateriile (acolo pot sa apara informatii tehnice; sau pe capacul de la baterii).

| Anonim5084689 explică (pentru dannyel86):

Nu scrie nimic pe ea si nu mai am ambalajul si hartia aia cu coduri

| Anonim5084689 explică (pentru dannyel86):

Da,chiar asta e

| dannyel86 a răspuns (pentru Anonim5084689):

Ma voi interesa daca se poate folosi cu decodor.
E ciudat ca nu are specificatii si nici nu se gasesc detalii (la o prima vedere) despre ea.
Voi reveni cu un raspuns in masura in care gasesc ceva despre modelul tau.
Daca vei repeta intrebarea (pe TPU sau in alta parte), pune si linkul de pe eMAG, ca sa aiba o idee si altii care vor sa te ajute despre ce telecomanda e vorba.

| Anonim5084689 explică (pentru dannyel86):

Ok, mulțumesc, dar eu am vrut doar ceva coduri pentru receiver de la UPC
Daca merge la telecomanda asta e bine, daca nu asta e

| dannyel86 a răspuns (pentru Anonim5084689):

Doar la eMAG am vazut modelul asta. Scrie ca e pentru TV, DVD, SAT, VCR. Macar de s-ar gasi instructiuni pentru scanare automata dispozitive, ca sa te scuteasca de bagat codurile potrivite.
Mai e cineva care intreaba de coduri pe eMAG (sau poate esti tot tu si acolo). E aiurea cand nu ai mai multe variante de rezolvare a problemei. Poate vei cumpara alta telecomanda, dar sa te asiguri ca are si codurile necesare si ca poate fi folosita cu decodoare.

| Anonim5084689 explică (pentru dannyel86):

Are si versiune de scanat automat coduri dar nu stiu cum sa dau sa scaneze, am uitat..am telecomanda asta de trei ani si nu prea am folosit-o

| dannyel86 a răspuns (pentru Anonim5084689):

Are si in romana. Ura! laughing