| SynapseNinja a întrebat:

Cine ma ajuta si pe mine cu o informație sau un pont? Deci, problema e la laptop, el pornește adică se aude ventilatorul cum pornește, insa pe ecran nu apare nimic, nici măcar logo-ul. Aveam Windows 10 Home și laptop Lenovo V310.

3 răspunsuri:
| EnnE a răspuns:

S-ar putea sa fie memoria RAM, probabil s-a ars. Asa am patit la PC.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Placa video e bușită sau hardul. Trebuie dus la cineva care se pricepe sa verifice componentele si sa inlocuiasca piesele defecte, cineva priceput stie din start ce anume s-a defectat, tu daca umblii arzi altele ca nu stii ce are si cum sa le faci.

| danutzu96 a răspuns:

Motivele pot fi diverse... Bios defect, Memorie Ram defecta, Gpu defect ..etc. Sunt mai multe motive pentru care ecranul ramane negru. Un service bun iti trebuie.