| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,am o problema:
Cand aprind laptop-ul se aude tot, si windows-ul cand porneste dar nu vad nimic pe ecran.

E de la placa video?

10 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Probeaza si vezi daca se vede pe un monitot cu un cablu. Daca da atunci e altceva cihipsetu sau este dus displayu

| Zehir47 a răspuns (pentru itsoft):

Isoft dupa ce l-am aprins iar a mers dar s-a schimbat rezolutia, am pus-o la loc si la urmatoarea aprindere la fel.

| itsoft a răspuns (pentru Zehir47):

Clar video este de vina, adica placa video

| Zehir47 a răspuns (pentru itsoft):

Am conectat la monitor si merge.Ce este?

| itsoft a răspuns (pentru Zehir47):

Da este chipsetu

| Zehir47 a răspuns:

Isoft dupa ce l-am aprins iar a mers, dar s-a schimbat rezolutia, am pus-o la loc si la urmatoarea aprindere la fel.

| Zehir47 a răspuns:

L-am conectat prin monitor si se vede tot, ce poate fi? cihipset sau display?

| Zehir47 a răspuns:

Am probat pe monitor si merge, acum ce este?

| Zehir47 a răspuns:

Am incercat pe monitor si merge.De la ce e?

| Zehir47 a răspuns:

Merge prin monitor.Este cihipset sau display?