| anonim_4396 a întrebat:

Cine ma poate ajuta? Cum pot afla ce programe imi ruleaza cand deschid calculatorul si cum pot sa inchid unele din aceste programe?

Răspuns Câştigător
Shin
| Shin a răspuns:

Ce ti-au spus ceilalti sunt pentru incepatori. Cel mai bun program din lume este de departe HijackThis.
Ai aici un tutorial cum sa-l folosesti.
http://www.bleepingcomputer.com/tutorials/tutorial42.html
Ceea ce nu o sa reusesti prin alte metode, sigur va merge cu aceasta.
Mult noroc, Shin;)

8 răspunsuri:
| oz a răspuns:

Ctrl+alt+del>>>> processes
daca vrei sa opresti un program click pe "end process"

Dar ai grija ce opresti si ce nu.Sunt si programe folositoare care ruleaza in backroundul windowsului fara sa te averiteze. Unele din ele sunt ajutatoare.

| antonia09 a răspuns:

Buna,
Intri in Start>>Run>>msconfig si la rubrica start up vei vedea o lista. Din acea lista debifezi programele care nu doresti sa inceapa a rula in momentul cand deschizi windows-ul, Dai apply si ok, dupa care iti cere sa restartezi sau nu. Modificarile intra in functiune abia dupa restart.
Mult succes,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc!

| User a răspuns:

Adica alea carep pornesc o data cu windowsul? Daca da, CCleaner.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc tuturor happy, am invatat ceva si m-ai ajutat!

| razvansorescu a răspuns:

Apesi tastele "alt"-"ctrl"-"delete". toate odata i-ti va apare o fereastra dai clic sus pe pe processes si vei vedea ce programe ruleaza in acel moment!

| cercelus a răspuns:

Ai putea sa iei tuneuputilites si poti face mult mai multe pentru imbunatatirea pc-lui

| G_5378 a răspuns:

Intri in Start si mai sus scrie :Set program acces and deafults, dai click p el si apoi iti apare o fereastra si dai click sus la:Change or Remove programs. Apoi iti apar toate programele si daca vrei le stergi daca nu faci ce vreilaughing