| RrEe4 a întrebat:

Am o problema cu PC-ul.Cand il deschid mi se icnarca programe totul, dar cand sa ma loghez pe facebook sau sa deschid orice aplicatie mi se restarteaza calculatorul. Ce poate sa aiba si ce se poate face?

Răspuns Câştigător
| youmail a răspuns:

Cel mai probabil ai un warm (virus) de retea.
In principiu daca ai un stick sa salvezi tot ce se mai poate pe el apoi sa il formatezi, reinstalezi windowsul.
Daca nu merge si iti trebuie neaparat ce aveai pe acel calculator suna-ma de luni in colo pe 0737329331 si daca esti din Bucuresti vii la mine si ti-l fac. Ne inntelegem cumva

| RrEe4 explică (pentru youmail):

Da-mi un mesaj cu adresa ta de mail ca sa discutam.

2 răspunsuri:
| Alien a răspuns:

In primul rand daca nu ai facut asta il desfaci si il cureti de praf in special coolerul procesorului!
Ecranul albastru pote aparea din mai multor cauze: Defectiune hardwarw, conflict programe, drivere prost instalate sau necompatibile.
Daca nu-ti apare ecran albastru va trebuii sa schimbi sursa de alimentare!