| blackrain a întrebat:

Cine stie cum sa schimb scrisul la calculator, sa il fac mai mare? Dar doar scrisul, nu si iconitele de pe desktop. Funda. Pentru Windows 7.

11 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Click pe Start --> Control Panel----->Aspect si Personalizare------->Fonturi---->Modificare dimensiune font. Scuze, am Windows in romana.

| zdrangoi a răspuns:

Click dreapta pe desktop->properties->appearance->font size->large fonts

| blackrain explică (pentru zdrangoi):

Cand dau click dreapta pe desktop nu imi apare properties

| blackrain explică (pentru florin1979):

Nu gasesc fonturi sau modificate dimensiume font in appearance and personalization. tot ce am gasit a fost sa mut de la small la medium, dar imi mareste tot, incluzic iconitele de pe desktop si pag de web

| zdrangoi a răspuns (pentru blackrain):

Imposibil!
dar poti si altfel :
start->control panel->display->appearance->font size->large fonts

| florin1979 a răspuns (pentru blackrain):

Dupa ce dai click pe appereance and personalisation (pe titlul scris cu verde) ai in partea de jos fonturi. dai click acolo tot pe scrisul verde si ai undeva in stanga modificare dimensiune font! daca vrei sa iti fac eu si ai team viewer, lasa id-ul de mess la privat intru in pc-ul tau si iti rezolv problema!

| DarkTheory a răspuns:

Puneti termopane la ecran laughing)

| kurtisnotdead a răspuns:

Imi pare rau nu ma pricep ia-te dupa ceilanti membri de la TPU

| AnimatedSignature a răspuns:

Dai click dreapte pe Desktop (ecran, fara sa vezi programe deschise), >Personalize, >Window Color, >Advanced Appearance Settings. Acolo schimbi marimile la programe, icoane, chestiile active/inactive, si fontul (scrisul.)

| Cosmin_Zmau_1998 a răspuns:

Cum se mareste
scrisu la calcurator

| Tudy_Tudor_1989 a răspuns:

Tii apasat pe CTRL apoi misti din rotita astfel se mareste scrisul si imaginile (doar pe desktop)