| Oanaaw a întrebat:

Cineva din familie are un Samsung wave 525, si nu stiu ce a facut cu el dar ii s-a facut ecranul cumva inspre mov, ceva in gen cum este efectul "gamma" la poze, am incercat sa intru la setari si vad dar nu merge nimic, m-am ca posibil ca persoana sa il fii tinut la soare, stiti cumva ce este de facut?

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Nu n-are legatura cu magnetul lcd-ul led si oled nu pot fi influentate magnetic, problema ar fi un contact imperfect al magistralei telefon display du-te la un service te costa 20 de lei si ti-l repara.

3 răspunsuri:
| andreyuu a răspuns:

Cred, adica sunt sigur ca la dus pe langa vreun magnet. Asta ii efectul general care se intampla atunci cand campul magnetic al magnetului intercaleaza cu campul magnetic al dispozitivului(am incercat cu un magnet si televizor big grin). Dupa un timp isi va reveni la loc.

| Azµre a răspuns (pentru andreyuu):

Ceea ce spui tu este adevarat dar numai crt-urilor lcd-ul led-ul si plasma nu interactioneaza cu magneti. Ceea ce spui tu cu televizorul e alta mancare de peste, la crt-uri tubul este bombardat cu electroni de aceea interactioneaza cu magnetul. E cu totu si cu totu alta macare de peste.

| Azµre a răspuns:

Funda