| Alex910 a întrebat:

Credeți ca se potrivește Sursa Inter-Tech Booster 520W?

Configurația computerului

Placa de baza : K8M890M-M
Placa Video : VIA Chrome9 HC IGP Family 32 biti
Procesor : AMD Sempron(tm) Processor 3000+
Hard disk : ST3160215ACE (160 GB)

4 răspunsuri:
| LanGooP a răspuns:

Sursa ar functiona pe acest PC, insa componentele sunt Depasite Grav... Daca vrei un calculator pentru office, pune-ti deoparte 600-700 lei ca sa ti-l iei. Apropo, aceeasi placa video am si eu si merge FOARTE greu si intr-un final o sa apara erori la placa video cu placa de baza si o sa nu iti mai functioneze nici un joc.

| Alex910 explică (pentru LanGooP):

Da dar, calculatorul are 10 ani

| micutdragut a răspuns:

Alex, calculatoarele nu sunt puzzle-uri, daca nu stii mai bine ce piese i se potrivesc mai bine nu te baga. Eu iti recomand cu multa prietenie sa incerci un calculator sh de aici http://noudinnou.ro/calculatoare-second-hand/ gata ansamblat pe care-l poti folosi imediat ce-l scoti din cutie