| unNik a întrebat:

Estimati-mi si mie cam cat valoreaza o unitate cu urmatoarele componente:
Placa de baza MSI G41M-P28
Placa Video Nvidia GEForce GT430 1GB/128bts (2 coolere)
Procesor Intel Celeron 3200+
Hard Disk 160GB
2 GB ram
Sursa Inter-Tech Booster 520W
DVD-RW LG
De mentionat ca majoritatea componentelor sunt noi si am jucat in high detail toata seria Assassins Creed,COD MW,NFS Hot Pursuit, Skyrim...(vreau s-o vand cu tot cu un monitor Horizon de 17"si restul perifericelor)
Dau funda! big grinbig grin

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

Poti cere cam 700-850 ron, mai mult nu, cu 15-17 mil, imi fac o config 2012, duce orice

6 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Placa video e singura decenta, in rest totul trebuie upgradat/inlocuit, n-o s-o ia nimeni care vrea jocuri.
Poate 5-6 milioane, nici monitorul nu e satisfacator.
Bafta

| GoodGuyDorel a răspuns:

Dualcore?

| unNik explică (pentru GoodGuyDorel):

Single happy

| GoodGuyDorel a răspuns (pentru unNik):

Pentru a juca majoritatea mentionate de tine la high, trebuie sa ai minim un dualcore, si mai multi ram-i, macar 3 gb. Placa video e destul de buna, la fel si sursa. Maxim 15-17 mil. Pretul e scazut din cauza hdd-ului foarte mic, singlecore, si lipsa ram-ilor.

| Trollerul a răspuns (pentru GoodGuyDorel):

Cum dracu maxim 15-17 mil?! atat costa un pc nou cu o configuratie 2012... eu as da pe un astfel de pc max 7 mil, daca hdd ul era mai mare si procesorul dual core pretul poate ajunge si pana la 10 mil.

| GoodGuyDorel a răspuns (pentru Trollerul):

Lol jk